O nás

Od roku 2020 splňujeme odbornou kvalifikaci pro koně i personál a jsme registrovaným Střediskem odborné rehabilitace České hiporeabilitační společnosti, z. s. – řídíme se odbornými postupy a metodikami této společnosti, ctíme etické zásady v oblasti hiporehabilitace.

Mgr. Monika Honzíková – psychoterapeutka a členka České asociace pro psychoterapii, sociální pracovnice, terapeutka a instruktorka České hiporehabilitační společnosti z.s. Zaměřuje se na práci v oblasti závislostí a prevence obecně, zastřešuje odbornou část práce s klienty. Působí v oblasti hiporehabilitace a psychologického poradenství v soukromé ambulanci, kde pracuje formou Sandtray Therapy.

Fidorka – klisna českomoravského belgika (o: 2696 Korbus, m: Frega), narozena roku 2009, která k nám přišla teprve v roce 2020 z Chovu Dvorka jako zkušená matka od 3 hříbat. V roce 2021 úspěšně složila zkoušky České hiporehabilitační společnosti z.s. a je licencovaným koněm zařazeným do hiporehabilitace. Je to kůň, který svou stavbou hřbetu a zádě nabízí velkou paletu možností využití pro klienty dětské, ale i dospělé. I přes svou mohutnost a na první pohled těžkopádnost se jedná o koně velmi citlivého a vnímavého, takže o její fyzické a psychické zdraví musíme pečovat tak, aby nám byla po dlouho dobu dobrým partnerem.

Mgr. Monika Honzíková a Fidorka

Eliška a Týnka – lidé, kteří jsou zapojeni do chodu jednotek, pomáhají s ošetřovatelskými činnostmi kolem koně, znají ho, mají k němu krásný vztah a ví, co kůň a terapeut v rámci jednotky potřebuje. Nejdůležitější jsou na pozici vodiče koně v rámci terapeutických jednotek – bez nich by to prostě nešlo.